Pojawiły się doniesienia, według których w przyszłym roku możemy spodziewać się samodzielnych gogli VR będących owocem współpracy Oculusa i firmy Xiaomi.

Według serwisu Bloomberg Technology należąca do Facebooka firma Oculus VR przygotowuje we współpracy z Xiaomi samodzielne gogle wirtualnej rzeczywistości. Miałyby one pojawić się w publicznej sprzedaży w 2018 roku.

Urządzenie o nazwie kodowej „Pacific” w przeciwieństwie do Rifta ma być rozwiązaniem całkowicie samodzielnym i bezprzewodowym. Na pokładzie znajdziemy m.in. wydajny układ graficzny Qualcomm Snapdragon, a także wbudowany wyświetlacz. Oznacza to, iż nie będziemy musieli parować gogli ze smartfonem. Niestety, podobnie jak obecnie dostępne na rynku rozwiązania mobilne (Samsung Gear VR, Daydream, Google Cardboard), nowy headset nie będzie posiadał własnego systemu śledzenia pozycyjnego.

Ponadto „Pacific” ma być bardziej kompaktowy niż Oculus Rift i lżejszy od Gear VR. Jego cena natomiast wyniesie około 200 dolarów.

Rzecznik prasowy Oculusa nie odniósł się do doniesień Bloomberga, aczkolwiek potwierdził, iż firma dokonuje znaczących inwestycji w segmencie samodzielnych gogli VR.