Poznaliśmy kolejne modele smartfonów, które zadziałają z mobilną platformą Google Daydream. Tym razem będą to urządzenia z najwyższej półki.

Firma Google oczekuje, że do końca roku w użyciu będą „dziesiątki milionów” smartfonów kompatybilnych z mobilnymi goglami Daydream View. Dużą cześć z nich mogą stanowić flagowce Samsunga i LG, które dołączą do obecnych już na rynku modeli telefonów „Daydream Ready”.

Podczas obywającej się w Mountain View konferencji Google I/O 2017 ujawniono, iż taką funkcjonalność posiadać będą dwa nowe modele telefonów od twórców mobilnych gogli Samsung Gear VR. Dotychczas nie było pewne czy Koreańczycy zdecydują się dopuścić Samsung Galaxy S8 oraz S8 Plus do współpracy z konkurencyjną platformą, jednak latem tego roku użytkownicy wspomnianych modeli mogą oczekiwać stosowanej aktualizacji, która rozszerzy możliwości smartfonów.

Podobny los czeka nieujawniony jeszcze następny model flagowca firmy LG (prawdopodobnie będzie to LG V30), gdy tylko trafi do sprzedaży w drugiej połowie tego roku.

Google Daydream VR to zaawansowany następca popularnych budżetowych gogli VR typu Cardboard. Celem twórców platformy jest ustalenie nowych, wysokich standardów jakościowych dla mobilnych rozwiązań wirtualnej rzeczywistości.

Obecnie z Daydream współpracuje już kilka dostępnych na rynku telefonów. Najtańszym z nich jest ZTE Axon 7, który dołączył niedawno do Huawei Mate 9 Pro, Google Pixel, Google Pixel XL oraz Lenovo Moto Z i Moto Z Force – jedynych jak dotychczas smartfonów „Daydream-ready”.

Wkrótce możemy oczekiwać zapowiedzi od kolejnych producentów, tymczasem na swoją premierę czeka już Asus Zenfone AR będący jednocześnie będzie pierwszym smartfonem wyposażonym w technologię Project Tango.

Zobacz także: Google zapowiada samodzielne gogle Daydream VR od HTC i Lenovo