Nie jest pewne czy najnowszy flagowiec Samsunga – Galaxy S8 – pozwoli na współpracę z następcą Cardboardów, mobilną platformą Google Daydream.

Kilka dni temu firma Samsung zaprezentowała swoje najnowsze i najwydajniejsze modele smartfonów – Galaxy S8 i S8 Plus. Telefony oczywiście przeznaczone zostały do współpracy z goglami wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR, będącymi na dzień dzisiejszy najpopularniejszym mobilnym headsetem VR. Niemniej jednak wciąż nie dowiedzieliśmy się czy i ewentualnie kiedy S8 i S8+ zadziałają z konkurencyjną platformą Daydream, promowaną przez firmę Google jako zaawansowany następca popularnych Cardboardów.

Okazuje się, że wersja pokazana podczas nowojorskiej premiery nie pozwalała na instalację aplikacji Daydream, choć firma Google ujawniła w ubiegłym roku, iż Samsung został jednym z partnerów nowej mobilnej platformy. Pomijając to, że prędzej czy później zabezpieczenie będzie się dało nieoficjalnie obejść, Koreańczycy na razie nie chcą komentować sprawy i proszą o cierpliwość do czasu kolejnych komunikatów.

Obecnie z goglami Daydream współpracuje już kilka dostępnych na rynku telefonów. Najtańszym z nich jest ZTE Axon 7, który dołączył niedawno do Huawei Mate 9 Pro, Google Pixel oraz Lenovo Moto Z i Moto Z Force – jedynych jak dotychczas smartfonów „Daydream-ready”.

Wkrótce możemy oczekiwać zapowiedzi od kolejnych producentów, m.in. LG, HTC, Xiaomi oraz Alcatela. Tymczasem na swoją premierę czeka już Asus Zenfone AR, który jednocześnie będzie pierwszym smartfonem wyposażonym w technologię Project Tango.