Firma Oculus VR, która jest współproducentem gogli Samsung Gear VR poinformowała na swoim blogu, iż w ubiegłym miesiącu urządzenie używało ponad milion osób. Mobilny headset wirtualnej rzeczywistości oficjalnie zadebiutował na rynku konsumenckim niecałe pół roku temu.

Gogle Samsung Gear VR to obecnie najbardziej zaawansowane urządzenie tego typu, które można kupić w sklepie. Ich niewątpliwym atutem jest bogata biblioteka gier i aplikacji VR obejmująca w tym momencie ponad 250 tytułów oraz wysoka jakość doświadczenia jeżeli uwzględnimy wyłącznie dostępne na rynku rozwiązania mobilne. Duża w tym zasługa konieczności posiadania któregoś modelu telefonu Samsunga z najwyższej półki, a także elektroniki upchanej wewnątrz headsetu odciążającej sensory smartfona. Zdecydowało się na ich zakup już ponad milion osób na całym świecie, z czego spora część dostała gogle w pakiecie, wraz z zakupem telefonu.

Oculus podaje, że średni dzienny czas użytkowania Gear VR wynosi 25 minut. Jak się okazuje największą popularnością wcale nie cieszą się gry. 80% właścicieli gogli czerpie przyjemność z oglądania różnego rodzaju 360-stopniowych filmów. Za potwierdzenie tego trendu może świadczyć ranking Top 10, w którym 7 pozycji zajmują tytuły oparte na sferycznym wideo. W związku z tym będzie ich jeszcze więcej. W Oculus Store właśnie zadebiutowała nowa produkcja uznanego w świecie VR – Felix & Paul Studios. Seria reportaży zatytułowana „Nomads” opowie historie ludzi prowadzących koczowniczy tryb życia. Nowości zapowiadane są także w aplikacji Discovery VR.

Tempa nie zwalnia również Facebook. Zapowiedziano nową funkcjonalność popularnego portalu społecznościowego, dzięki której będziemy mogli oglądać panoramiczne zdjęcia 360 bezpośrednio z news-feeda. W oficjalnej aplikacji Facebooka powinien w niedługim czasie pojawić się dodatkowy przycisk przy każdym tego typu obrazie, który uruchomi je bezpośrednio na goglach. Panoramy VR wyświetlimy także dzięki aplikacji „Oculus 360 Photos app”.

W czerwcu liftingu powinien doczekać się Oculus Home – cyfrowy sklep z aplikacjami oraz centrum dowodzenia gogli Samsung Gear VR w jednym.