Wszystko wskazuje na to, że konkurencja na rynku okularów wirtualnej rzeczywistości powiększy się o kolejnego wielkiego gracza. Południowokoreański gigant komórkowy – firma Samsung, zarejestrował właśnie w amerykańskim urzędzie patentowym znak towarowy Gear VR.

Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia ze strony Samsunga, ale pojawia się coraz więcej plotek i spekulacji. Google VR mają być wyposażone w ekran OLED i będą przeznaczone do współpracy z urządzeniami mobilnymi Samsunga. Jednak posiadacze obecnych modeli telefonów i tabletów z serii Galaxy mogą czuć się zawiedzeni. Gogle najprawdopodobniej będą współdziałały dopiero z nową, niezapowiedzianą jeszcze serią urządzeń. Podobno nad projektem pracują ludzie związani wcześniej z firmą Oculus VR.

Wydaje się, że w sprawie okularów VR, Samsung stosuję tę samą strategię działania jak w przypadku okularów rzeczywistości rozszerzonej Google Glass. Firma nabiera wody w usta, a o kolejnych krokach dowiadujemy się z amerykańskiego urzędu patentowego.

[źródło: engadget/komputerswiat]