Samsung nie planuje oficjalnej dystrybucji gogli Odyssey Windows MR w Europie.

Wygląda na to, że Samsung Odyssey – najbardziej zaawansowane gogle wirtualnej rzeczywistości z serii Windows Mixed Reality – nie trafią do oficjalnej dystrybucji w Europie. Rzecznik południowokoreańskiej firmy poinformował dziennikarzy, iż urządzenie od 6 listopada będzie można zakupić wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. W tej chwili nieznane są powody decyzji Samsunga.

Wczoraj oficjalnie zadebiutowały pierwsze modele gogli Windows MR czterech różnych producentów: Acer, Dell, HP oraz Lenovo. Pomijając czasowy brak dostępności headsetów na rynku europejskim, teoretycznie jest z czego wybierać. Samsung zaoferuje nieco więcej niż konkurencja, której urządzenia nie różnią się od siebie niczym poza designem i ergonomią.

Odyssey posiadać będzie wyświetlacz AMOLED o wyższej rozdzielczości (1440 × 1600 na każde oko), który powinien zapewnić żywszą kolorystykę oraz głębszą czerń, niż ekrany w technologii LED wykorzystywane przez pozostałych producentów. Samsung Windows MR zaoferuje również o 5 stopni wyższy zasięg pola widzenia. Ponadto urządzenie podobnie jak Oculus Rift wyposażone zostanie we wbudowane słuchawki, których producentem została uznana austriacka firma AKG. Takiego rozwiązania nie posiadają konkurencyjne modele.

Samsung Odyssey będzie także najdroższy z całej stawki. Koreańczycy życzą sobie za zestaw składający się z gogli VR i pary kontrolerów ruchowych 500 dolarów. Najkorzystniej cenowo wyglądają w tej chwili zestawy Windows MR z logo Acer oraz Lenovo. Dostępne są one w sprzedaży w cenie 400 dolarów.