Poznaliśmy szczegóły na temat zapowiedzianych ponad rok temu samodzielnych gogli VR od Samsunga.

W kwietniu ubiegłego roku informowaliśmy o pracach nad samodzielnymi goglami Virtual Reality prowadzonymi przez firmę Samsung. Producenci mobilnego headsetu Gear VR kolejne urządzenie chcieliby zadedykować nieco bardziej wymagającym użytkownikom.

Po ponad roku Koreańczycy zdecydowali się w końcu zaprezentować swoje nowe dzieło. Podczas targów Mobile World Congress w Szanghaju firma Visual Camp wystawiła referencyjny model samodzielnych gogli Virtual Reality o nazwie Samsung ExynosVR III. Jest to już trzecia generacja „Exynosa”. Według ujawnionych informacji urządzenie wyposażone zostało w dwurdzeniowy procesor M2 Dual 2.5GHz o taktowaniu 2,5 GHz, układ graficzny ARM Mali G71 MP20, a także w dwa wyświetlacze o rozdzielczości WQHD+ o odświeżaniu 90 Hz lub opcjonalnie pojedynczy 4K/75Hz.

Gogle posiadają również wbudowaną technologię śledzenia wzroku, śledzenia dłoni oraz rozpoznawania mimiki twarzy. Niestety to wszystko co do tej pory wiadomo, bowiem ExynosVR III został zaprezentowany w Chinach jedynie od strony designu.

Samsung to nie jedyna firma, która opracowuje gogle typu „all-in-one”, czyli takie, które do działania nie wymagają smartfona lub komputera, a jednocześnie posiadają wbudowany system śledzenia pozycyjnego. Nad podobnym rozwiązaniem pracuje już także Intel (zobacz Intel Project Alloy), producent mobilnych procesorów Qualcomm, firma Google, a także należący do Facebooka Oculus VR (zobacz Santa Cruz).