Zaprezentowano nowy model gogli Samsung Gear VR. Najpopularniejszy mobilny headset na świecie wzbogacił się o dedykowany kontroler ruchowy.

Podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, firma Samsung zapowiedziała nowy model mobilnych gogli Gear VR powstających we współpracy z Oculusem. Jedyną różnicą w stosunku do obecnie sprzedawanej wersji headsetu jest dedykowany kontroler ruchowy, który będzie dołączany do każdego nowego zestawu.

Niewielkich rozmiarów urządzenie przypominające pilot wyposażone zostało w klikalny touchpad, trigger oraz cztery przyciski na przednim panelu służące do uruchomienia Oculus Home, cofania i regulacji głośności. Wewnątrz ważącego 64 gramy i zasilanego dwoma wymiennymi bateriami AAA kontrolera umieszczono żyroskop, akcelerometr oraz czujnik magnetyczny, dzięki czemu za pomocą ruchów dłoni użytkownik gogli będzie mógł wchodzić w różnego rodzaju interakcje z wirtualnym światem. Tym samym Gear VR dołączy pod tym względem do posiadającej już zbliżone rozwiązanie platformy Google Daydream będącej bezpośrednim konkurentem Samsunga na rynku mobilnych gogli Virtual Reality.

Podczas konferencji przedstawiciel Samsunga ujawnił, iż obecnie powstaje 70 tytułów, w których będziemy mogli sterować za pomocą kontrolera, aczkolwiek urządzenie będzie kompatybilne ze wszystkimi pozycjami znajdującymi się w oficjalnym sklepie Oculus Home. Obecnie znajdziemy tam już ponad 550 różnego rodzaju aplikacji VR.

W związku z tym, że nowy Gear VR będzie kompatybilny ze smartfonami: Samsung Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Note 5, Galaxy S6 Edge+, Galaxy S6, Galaxy S6+, czyli tymi samymi co model poprzedni, istnieje duża szansa na pojawienie się dedykowanego kontrolera w samodzielnej sprzedaży.

„Firma Samsung pozostaje skoncentrowana na wyznaczaniu standardów w dziedzinie rozwiązań VR, czyniąc te urządzenia jeszcze bardziej dostępnymi i zaawansowanymi. Gear VR z kontrolerem rozszerza nasz ekosystem VR, i pozwala użytkownikom jeszcze bardziej zagłębić się w wirtualnym świecie VR, bez względu na to, czy używają oni urządzenia do grania, czy do oglądania filmów” – powiedział Younghee Lee, Vice President of Mobile Communications Business w Samsung Electronics.

Dotychczas Samsung nie ujawnił ceny nowego mobilnego zestawu.