Firma Samsung poinformowała, że zabierze na rozpoczynające się w przyszłym tygodniu targi Consumer Electronics Show w Las Vegas nowy kontroler dedykowany mobilnym goglom wirtualnej rzeczywistości Gear VR.

Urządzenie o nazwie “rink” to zaawansowany kontroler ruchu dłoni, który zaoferuje bardziej instynktowny i dopracowany sposób interakcji w Virtual Reality. Możliwość intuicyjnego kontrolowania gier i aplikacji wyłącznie za pomocą rąk ma zapewnić konsumentom znacznie większy poziom imersji w wirtualnym świecie.

Na ujawnionym przez firmę zdjęciu promocyjnym możemy zauważyć, że “rink” składa się z trzech części. Jedna z nich przymocowana została na górnej części obudowy gogli natomiast pozostałe dwie zakładane są na każdą z dłoni. Dotychczas sterowanie w aplikacjach dla Gear VR odbywało się za pomocą ruchów głowy lub bezprzewodowego gamepada.

Projekt kontrolera powstał w laboratorium Samsung C-Lab, które odpowiada za opracowywanie nowych przełomowych rozwiązań mających w przyszłości szansę stać się pełnoprawnymi produktami. Jednostka podejmuje działania na rzecz promowania twórczych form myślenia w firmie.

Na więcej informacji dotyczących kontrolera “rink” musimy poczekać do CES 2016.