Będzie oddzielna wersja gogli Gear VR dla smartfona Samsung Galaxy Note 8.

Wczoraj Samsung zorganizował konferencję Unpacked, podczas której zaprezentował najnowszego flagowca Galaxy Note 8. Okazuje się, że otrzyma on możliwość współpracy z mobilnymi goglami Gear VR, jednakże wymagać będzie nowego modelu.

Nowa wersja gogli wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR praktycznie niczym nie będzie się różnić od obecnie sprzedawanej. Zostanie ona wydana z uwagi na rozmiar Note 8, który po prostu nie zmieści się w obudowie headsetu. Smartfon posiada wymiary 162,5 x 74,8 x 8,6 mm i jest nieco większy od niedawno wydanego Galaxy S8+ (159,5 x 73,4 x 8,1 mm).

W związku z gabarytami nie wiadomo czy Note 8 będzie kompatybilny z mobilnymi goglami Daydream View, choć wsparcie dla platformy Google Daydream otrzymały niedawno smartfony Samsunga – Galaxy S8 i S8+.

Nowy Gear VR zadebiutuje 15 września, tego samego dnia co Galaxy Note 8. Jego cena ustalona została na 130 dolarów. Co ważne urządzenie będzie kompatybilne także z Galaxy S8, S8+, S7, S7 edge, S6, S6 edge S6+ oraz Note 5. Gogle trafią do sprzedaży wraz z dedykowanym kontrolerem ruchowym.