Project Beyond
Project Beyond

To nie koniec interesujących informacji, dobiegających do nas z San Francisco, gdzie odbywa się właśnie konferencja Samsung Developer Conference 2014. Gospodarze imprezy – firma Samsung – zapowiedzieli innowacyjną kamerę 3D 360 przeznaczoną do zastosowań opartych na wirtualnej rzeczywistości. Przedstawiciele firmy mają nadzieję, że urządzenie stworzy nowe możliwości dla mobilnych gogli Gear VR, których premiera została przewidziana na początek grudnia bieżącego roku.

Project Beyond – bo tak nazwano nowy produkt Samsunga – zbudowany został z 8 par kamer full-HD rozmieszczonych dookoła płaskiej, okrągłej obudowy oraz jednej na szczycie, służącej jako kamera konfiguracyjna. Twórcy urządzenia twierdzą, że jest ono zdolne do przechwytywania stereoskopowego obrazu 3D w 360 stopniach z prędkością 1 gigapixela na sekundę. To jednak nie wszystko. Project Beyond umożliwi strumieniowy przesył obrazu bezpośrednio na Gear VR, a nawet na kilka jednostek jednocześnie.

Project Beyond specyfikacja

Kamera Project Beyond nie jest prototypem i jak zapewniają twórcy jest w pełni funkcjonalna. W chwili obecnej nie ujawniono więcej szczegółów, jednak mogą się one pojawić podczas dalszej części konferencji.

Zobacz także:
NextVR zainwestuje 5 mln $ w technologię VR transmisji online