Milk VR – platforma video 360º dla gogli Samsung Gear VR wzbogaciła się o nowy kanał ‘Gear Indie’ dedykowany niezależnym twórcom sferycznych filmów przeznaczonych do oglądania w wirtualnej rzeczywistości.

Oficjalna aplikacja video dla Gear VR zadebiutowała na przełomie 2014/15 roku, niedługo po amerykańskiej premierze mobilnych gogli Virtual Reality, powstałych we współpracy Samsunga i producentów Oculusa. Nowy kanał ma na celu wyróżnianie i uhonorowanie niezależnych twórców wysokiej jakości materiałów 360º i szybko rozwijającej się społeczności filmowców VR. Ponadto Samsung zaoferuje najbardziej wyróżniającym się autorom 360-stopniowych treści osobistych opiekunów, którzy pomogą im w realizacji bardziej ambitnych projektów.

Kanał Gear Indie jest już dostępny i na początek zaoferuje 10 nowych filmów. Jednym z nich jest Teleportated – pierwsza komedia 360º VR. Fabuła tego 4-minutowego filmu kręci się wokół trójki przyjaciół, którzy znajdują w magazynie pewne tajemnicze urządzenie. Jego naciśnięcie przenosi zarówno bohaterów jak i widza do losowych miejsc na całym świecie (wesołe miasteczko, plaża, itp.). Przyjaciele mogą w każdej chwili zmienić swoją lokalizację, jednak nie mają żadnej kontroli nad tym gdzie pojawią się następnym razem.

Wśród innych nowości, posiadacze Gear VR zobaczą również The Alien Desert (doświadczenie nakręcone techniką time-lapse na pustyni Mojave), Porsche Drives Long Beach (przejażdżka Porsche GT3 po kalifornijskim Long Beach), Virtual Pets (film nakręcony w schronisku dla zwierząt w San Diego), Experience Bali (doświadczenie nagrane na indonezyjskiej wyspie Bali), Ireland VR (krajobrazy Irlandii), Black-Crowned Night Heron (Smithsonian National Zoo w Waszyngtonie), Inside a Fusion Reactor (możliwość zwiedzenia od środka reaktora fuzyjnego), Nissan GT-R Drives Le Mans, International Space Station VR i inne.

Oficjalna aplikacja video dla Gear VR w przyszłości ma zaoferować różnorodny zestaw materiałów filmowych, o czym świadczyć mogą podpisane przez firmę umowy. Samsung nawiązał współpracę m.in. z Skybound Entertainment – firmą odpowiedzialną za popularny serial The Walking Dead, która nakręci tajemniczy thriller przeznaczony dla platformy Milk VR. Partnerem Samsunga zostali także m.in. Red Bull oraz organizacja NBA. Ta ostatnia prowadzi prace mające na cale umożliwienie oglądania spotkań koszykarskiej ligi na żywo w wirtualnej rzeczywistości (więcej na ten temat).

Osoby zainteresowane publikacją własnych materiałów na Milk VR, powinny udać się na stronę milkvr.com, na której znajdują się porady, szczegóły specyfikacji nadsyłanych filmów oraz zasady publikacji.