Samsung wypuszcza kamerę 360º dla profesjonalistów.

Kilka tygodni temu firma Nokia wycofała się z rozwoju i produkcji profesjonalnej kamery 360-stopni Nokia OZO. Na jej miejsce ma zamiar wskoczyć Samsung, który podczas zakończonej niedawno konferencji Samsung Developer zaprezentował zbliżone możliwościami urządzenie o nazwie 360 Round. Kamera jest prawdopodobnie efektem rozwoju ujawnionej w 2014 roku dedykowanej zastosowaniom profesjonalnym i biznesowym konstrukcji zwanej Project Beyond, która ostatecznie nigdy nie trafiła do sprzedaży.

Nowe urządzenie wyposażone zostało w 17 obiektywów (8 par po okręgu + 1 skierowany w górę) odpornych na wodę, kurz i zmienne warunki pogodowe, których celem jest rejestracja sferycznych filmów 3D w jakości 4K (4096 × 2048 / 30 FPS). Kamera 360 Round posiada także 6 wbudowanych mikrofonów umożliwiających przechwytywanie dźwięku przestrzennego. Za jej pomocą można przeprowadzać również bezpośrednie transmisje.

Ponadto kamerę Samsunga wyposażono w dodatkowe porty umożliwiające podłączenie zewnętrznych mikrofonów i dodatkowych urządzeń pamięci masowej. Nagrania można zapisywać we wbudowanej pamięci (40 GB) lub na kartach UHS-II SD Card (do 256 GB) i dyskach SSD (do 2 TB).

Kamera Samsung 360 Round została wyceniona na 10,5 tys. dolarów. Jej sprzedaż rozpocząć się ma jeszcze w październiku.