Odświeżona wersja gogli Samsung Odyssey dostępna w sprzedaży.

Samsung wypuścił do sprzedaży odświeżoną wersję gogli wirtualnej rzeczywistości Odyssey z serii Windows MR. Model o nazwie Odyssey+ posiada takie same parametry co jego poprzednik jednak wyróżnia się rozwiązaniem redukującym efekt SDE.

Gogle Odyssey+, podobnie jak model Odyssey, wyposażone zostały w wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2880 x 1600 / 90 Hz (1440 × 1600 na każde oko), który zapewnia żywszą kolorystykę oraz głębszą czerń, niż ekrany w technologii LED o rozdzielczości 2880 x 1440 (2x 1440 x 1440) wykorzystywane przez pozostałych producentów headsetów z serii Windows Mixed Reality. Teraz dochodzi do tego technologia Anti-SDE, której celem jest wyeliminowanie efektu screen-door, zwanego również efektem siatki.

SDE jest jedną z największych zmór obecnej generacji gogli Virtual Reality. Aktualnie montowane w nich wyświetlacze posiadają pomiędzy pikselami lub subpikselami nieoświetlone miejsca, które są widoczne przez soczewki. W rezultacie użytkownicy headsetów mogą odnieść wrażenie spoglądania na wirtualny świat przez moskitierę. Problem ten dotyczy w różnym stopniu wszystkich obecnie sprzedawanych modeli gogli VR.

Według Samsunga ich autorskie rozwiązanie znacznie zwiększa postrzegane przez użytkownika upakowanie pikseli co przekłada się na wrażenie oglądania obrazu o dwukrotnie wyższej rozdzielczości niż rzeczywista.

Podobnie jak pozostałe modele Odyssey+ posiada dwie kamerki odpowiedzialne za śledzenie pozycyjne w tzw. technologii trackingu typu ‚inside-out’. Są one w stanie wychwycić głębię otoczenia, dzięki czemu nie wymagają do działania systemów trackingu takich jak stacje bazowe SteamVR Lighthouse czy sensory Oculusa.

Samsung HMD Odyssey+ wyceniony został na 500 dolarów. Niestety urządzenie prawdopodobnie sprzedawane będzie wyłącznie na terenie USA i kilku nieeuropejskich krajów.