Salon VR "Virtual Quest" w Poznaniu

Pod koniec tego roku gogle Gear VR mogą otrzymać specjalny tryb przeznaczony dla najmłodszych użytkowników najpopularniejszego mobilnego headsetu.

Jak podaje serwis SamMobile firma Samsung planuje zaimplementować w mobilnych goglach Gear VR specjalny tryb pozwalający rodzicom nadzorować to w jaki sposób dziecko korzysta z urządzenia. Szczegóły nie są na razie znane, jednak Koreańczycy mają już pewne doświadczenie w tym temacie. „Kids Mode” od jakiegoś czasu dostępny jest w smartfonach Samsunga.

Tryb dziecka zapewne wpływać będzie na to jakie treści udostępnione zostaną w Oculus Store – oficjalnym sklepie dla Samsung Gear VR. Możemy spodziewać się także nowych funkcji przeznaczonych do kontrolowanie czasu spędzanego przez dziecko w wirtualnej rzeczywistości.

„Kids Mode” prawdopodobnie zadebiutuje w drugiej połowie tego roku, wraz ze smartfonem Galaxy Note 8. Niewykluczone jednak, że stanie się to dopiero w roku 2018 w okolicach premiery Samsunga Galaxy S9.

W styczniu tego roku szef Samsung Electronics America – Tim Baxter – ujawnił, iż z mobilnych gogli Gear VR korzysta na całym świecie ponad 5 milionów osób. Wynik ten może być już znacznie wyższy bowiem w kwietniu zadebiutował nowy, tegoroczny model headsetu wyposażony w dedykowany kontroler ruchowy.