Jest pierwsza duża zapowiedź podczas Oculus Connect 2. Peter Koo z Samsung Mobile zaprezentował konsumencką wersję mobilnych gogli Gear VR. Urządzenie trafi do sprzedaży z sugerowaną ceną 99 dolarów (bez smartfona) już w listopadzie.

Samsung Gear VR współpracować będzie z każdym smartfonem z serii Galaxy wypuszczonym przez Samsunga w 2015 roku, czyli Galaxy Note 5, S6 oraz S6 Edge i Edge+. Samo urządzenie jest o 22 procent lżejsze niż wcześniejsza konstrukcja.

Przy okazji ujawniono nowe gry i doświadczenia VR, które trafią na platformę Gear VR. Wśród nich znalazły się m.in. tytuły: Land’s End (UsTwo), Gunjack (CCP Games), Smash Hit (Mediocre), Deer Hunter VR (Glu Mobile), Into the Dead (Pik Pok), Jake and Tess’ Finding Monsters Adventure (Black River Studios), Twisted Realms (Aldin Dynamics), DRIFT (SharpSense), Atop The Wizard’s Tower, Colosse oraz OrchestraVR, których urywki możecie obejrzeć poniżej.

Dodatkowo zapowiedziano nowych partnerów z branży rozrywkowej, którzy udostępnią swoje zasoby właścicielom mobilnych gogli. Będą to m.in. wytwórnie filmowe 20th Century Fox oraz Lionsgate, największa wypożyczalnia filmów DVD na świecie – Netflix, platforma streamingowa Twitch, a także Hulu, TiVo oraz Vimeo. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.

W oficjalnym sklepie Gear VR pojawi się także aplikacja z klasycznymi automatami do gry – Oculus Arcade – pozwalająca zagrać w takie tytuły jak Pac-Man (1980), Gauntlet (1987) czy Sonic the Hedgehog (1991).

Konsumencki Samsung Gear VR zadebiutuje w USA jeszcze w listopadzie 2015, tuż przed tzw. „czarnym piątkiem”, który w tym roku przypada na 27 listopada. Niewiele później gogle pojawią się w sprzedaży w pozostałych częściach świata. Urządzenie w porównaniu z poprzednią wersją (Innovator Edition) sprzedawane będzie o połowę taniej.