Samsung zapowiedział usługę VR Live Pass dla Gear VR, dzięki której w mobilnych goglach obejrzymy na żywo m.in. gale UFC i koncerty organizowane przez Live Nation.

Producent gogli wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR uruchomi na początku czerwca usługę VR Live Pass. Za jej pomocą użytkownicy mobilnego headsetu będą mogli oglądać największe światowe wydarzenia sportowe i rozrywkowe w pełnych 360-stopniach. Co więcej – VR-owe transmisje zostaną udostępnione nieodpłatnie.

Już 3 czerwca przeprowadzony zostanie pierwszy sferyczny stream z organizowanej w Rio de Janeiro gali mieszanych sztuk walki UFC 212. Oprócz możliwości obejrzenia wydarzenia z perspektywy osoby znajdującej się blisko centrum akcji, użytkownicy Gear VR mają otrzymają także dostęp do dodatkowych materiałów, które zostaną zrealizowane przed i po gali.

Drugim wydarzeniem zaplanowanym na dni od 13 do 16 lipca będzie X Games Minneapolis – impreza kierowana do fanów sportów ekstremalnych. Natomiast w sierpniu przeprowadzone zostaną 360-stopniowe transmisje z koncertów organizowanych przez Live Nation na terenie Stanów Zjednoczonych. W tym momencie nie wiadomo jeszcze których wykonawców zobaczymy w wirtualnej rzeczywistości.

„Z olbrzymią radością prezentujemy posiadaczom Samsung Gear VR nową usługę, która pozwoli im oglądać ulubione wydarzenia sportowe i kulturalne za pośrednictwem naszego niezrównanego ekosystemu wirtualnej rzeczywistości” – powiedział Younghee Lee, CMO i Executive Vice President w Samsung Electronics. – „Współpraca z tak istotnymi partnerami pozwoli nam przesunąć granice tego co możliwe i stworzyć nowe unikalne doświadczenia dla fanów i kibiców.”

„Zawsze uważaliśmy, że wprowadzenie imprez UFC do wirtualnej rzeczywistości zapewniłoby niesamowite wrażenia naszym kibicom” – powiedział Ike Lawrence Epstein, dyrektor ds. operacyjnych w UFC. – „Ogromnie się cieszymy, że możemy współpracować z firmą Samsung nad tym przełomowym przedsięwzięciem, które zrewolucjonizuje odbiór naszych materiałów i imprez na żywo przez widzów z całego świata.”

Jeżeli usługa VR Live Pass okaże się sukcesem, wkrótce możemy oczekiwać od Samsunga zapowiedzi współpracy z kolejnymi tego typu organizacjami.