Aplikacja Tilt Brush VR posłużyła jako narzędzie do odtworzenia w wirtualnej rzeczywistości sceny kosmicznej bitwy z filmu Star Wars.

Niecały rok temu wraz z premierą gogli HTC Vive zadebiutowała przeznaczona dla wszelkiego rodzaju artystów aplikacja Tilt Brush będąca dziełem należącego do firmy Google studia Skillman & Hackett. Oprogramowanie pozwala na intuicyjne malowanie, rysowanie i rzeźbienie w przestrzeni 3D za pomocą kontrolera ruchowego Steam VR w trybie ‚room-scale’.

Za pomocą Tilt Brush stworzono już m.in. teledysk VR oraz wiele innych interesujących VR środowisk. Kolejnym ciekawym przykładem demonstrującym możliwości aplikacji jest praca, której autorem jest Dong Yoon Park. Jako wielki fan Star Wars postanowił „namalować” w wirtualnej rzeczywistości scenę kosmicznej bitwy rozgrywającej się w jego ulubionym uniwersum.

Na trwającym niemal pół godziny materiale możemy obejrzeć w przyśpieszonym tempie cały proces powstawania VR-owego dzieła.

Tilt Brush dostępny jest w sprzedaży na Steamie w cenie 27,99€. Aplikacja posiada oficjalne wsparcie wyłącznie dla gogli HTC Vive. Każdy kto nabył program może importować omawianą scenę i obejrzeć ją w wirtualnej rzeczywistości. Została ona udostępniona do pobrania w tym miejscu.