Second Life
Second Life

Second Life jest największą grą sieciową z gatunku MMORPG, której rozgrywka odbywa się w wirtualnym świecie całkowicie wykreowanym przez graczy. Mimo iż od premiery minęło już ponad 10 lat, Second Life nadal posiada wierne grono fanów spędzających swój wolny czas uczestnicząc w komputerowej symulacji społeczeństwa. W tym tygodniu deweloperzy z Linden Lab zaktualizowali grę dodając wsparcie dla okularów wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift DK2.

Deweloperzy podkreślają, że ​​nadal istnieją pewne błędy, które mogą zostać poprawione dopiero wtedy, gdy Oculus VR wypuści odpowiednią aktualizację SDK. W związku z tym, że Second Life używa w swojej przeglądarce OpenGL, nie ma możliwości uruchomienia gry w trybie bezpośrednim (direct mode), a jedynie w trybie rozszerzonym (extended mode). Dopóki twórcy Oculusa nie zaimplementują obsługi OpenGL w którejś z kolejnych aktualizacji SDK, Linden Lab nie jest w stanie zapewnić pełnej funkcjonalności dla trybu VR.

Aby uruchomić Second Life na goglach Oculus Rift DK2 należy posiadać najnowszą wersję gry o numerze 3.7.18.295296 oraz wybrać opcję Toggle HMD Mode z menu gry (lub wcisnąć Ctrl+Shift+D). Dodatkowo Linden Lab uruchomiło w swoim przewodniku specjalną sekcję dla posiadaczy Oculusa, zawierającą miejsca, które w goglach VR prezentują się szczególnie okazale.