Powstają gogle wirtualnej rzeczywistości projektowane wyłącznie z myślą o parkach rozrywki i salonach VR.

Firma Sensics – współtwórcy platformy OSVR (Open-Source Virtual Reality) – ujawniła headset dedykowanym różnego rodzaju komercyjnym placówkom, takim jak parki rozrywki czy salony wirtualnej rzeczywistości.

Projekt powstaje w oparciu o istniejący już headset OSVR HDK2 i posiadać będzie takie same parametry. Urządzenie wyposażone zostanie w wyświetlacz OLED (2160×1200/90Hz) oraz optykę charakteryzującą się zasięgiem pola widzenia (FOV) około 100 stopni oraz możliwością regulacji ostrości.

Jednak z uwagi na inny rodzaj eksploatacji gogli, ich twórcy skupiają się przede wszystkim na wytrzymałości oraz tym, aby bardzo szybko można było je przekazać innemu użytkownikowi. Ponadto mają być proste w czyszczeniu oraz umożliwiać integrację z dodatkowymi akcesoriami (np. z kontrolerem ruchowym Leap Motion). W środku znajdziemy także wentylatorki zapobiegające parowaniu szkieł.

Sensics zrezygnował z dedykowanych kontrolerów ruchowych i nastawia się na implementację wspomnianego wcześniej Leap Motion. Tego typu rozwiązanie przede wszystkim skróci czas potrzebny na zaznajomienie się gracza z obsługą kontrolerów (od razu zobaczy swoje dłonie w cyfrowym świecie) i ich przekazanie kolejnej osobie.

W sprzedaży pojawiła się już wersja przedprodukcyjna „Goggles for Public VR”, która wyceniona została na 2160 dolarów. Zakupu można dokonać w oficjalnym sklepie OSVR. Wkrótce planowane jest rozpoczęcie masowej produkcji headsetu.