Senza Peso

Jedno z najbardziej cenionych doświadczeń VR przez użytkowników deweloperskich wersji Oculusa – miniopera Senza Peso – wkrótce otrzyma wsparcie dla konsumenckiej wersji Oculus Rift i HTC Vive.

Senza Peso to krótka opera składająca się z dwóch części. Pierwsza to krótki film wykonany z niezwykłą dbałością o efekty wizualne, który możecie obejrzeć poniżej. Druga – Senza Peso VR – jest doświadczeniem wirtualnej rzeczywistości stworzonym na bazie tegoż filmu.

Mini-opera opowiada o przejściu ze świata żywych do świata umarłych. Zniewolona w tej rzeczywistości syrena prowadzi dusze do życia po śmierci. Jej śpiew wzmacnia smutny nastrój tego niesamowitego miejsca. Nasza historia rozpoczyna się gdy przeprowadza ona trzy nowe dusze przez ciemniejące królestwo mitycznego świata.

Cory Strassburger ze studia Kite & Lightning potwierdził, iż doświadczenie doczeka się ponownego wydania ze wsparciem dla konsumenckich wersji Oculusa i HTC Vive. Deweloper opisuje nową wersję opery jako Senza Peso 2.0 ponieważ aplikacja zostanie przebudowana i otrzyma m.in. lepszej jakości tekstury. Możliwe jest także edycja Senza Peso na mobilne gogle Samsung Gear VR.

Kite & Lightning to studio, które od jakiegoś czasu pracuje nad jedną z najdziwniejszych gier powstających na gogle VR – Bebylon. Więcej na temat tej niekonwencjonalnej produkcji pisaliśmy w tym miejscu.