Kolejna część serii „Serious Sam” dostępna w wersji na gogle VR.

Bez większych zapowiedzi na platformie Steam zadebiutował VR-owy port wydanej w 2011 roku pierwszoosobowej strzelanki „Serious Sam 3”. Produkcja otrzymała wsparcie gogli HTC Vive i Oculus Rift oraz została wyceniona na 36,99€ (do 16 listopada dostępna z 10% rabatem).

„Serious Sam 3 VR: BFE to wielki powrót do złotego wieku pierwszoosobowych strzelanin, gdzie mężczyźni byli mężczyznami, gdzie osłony były dla laików oraz gdzie pociągnięcie za spust powodowało, że wszystko wokół eksplodowało. Jako prequel oryginalnej oraz niezależnej sensacji, jaką był Serious Sam: The First Encounter (zobacz naszą recenzję – przyp. red.), akcja Serious Sam 3 dzieje się podczas ostatecznego starcia Ziemi z inwazją bestii oraz najemników Mentala. To wszystko odbywa się na tle zrujnowanych świątyń, antycznych cywilizacji oraz niszczejących miast dwudziestodrugowiecznego Egiptu, Serious Sam 3 to dzikie połączenie klasycznych staroszkolnych strzelanin z nowoczesnymi rozwiązaniami.”

To trzecia gra z tej serii i zarazem piąta produkcja chorwackiego studia Croteam, która wydana została ze wsparciem dla gogli wirtualnej rzeczywistości. Od jakiegoś czasu w sprzedaży dostępne są porty dwóch pierwszych części „Poważnego Sama”, a także Serious Sam VR: The Last Hope – osadzona w tym samym uniwersum gra, która od początku projektowana była z myślą o technologii VR. Studio niedawno wydało także VR-ową wersję gry The Talos Principle.