Przedstawiamy SightLine: The Chair, zwycięzcę Virtual Reality Awards 2014 w kategorii najbardziej immersyjne doświadczenie 2014 roku. Aplikacja w drodze do zwycięstwa pokonała mini-operę Senza Peso, mod Minecrift umożliwiający uruchomienie gry Minecraft na goglach Oculus Rift oraz Technolust.

Pierwszy raz o SightLine: The Chair pisaliśmy w sierpniu podczas testów gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift DK2. Aplikacja od początku zrobiła na nas duże wrażenie oraz wzbudziła podziw dla autora produkcji, który stworzył 10-minutowe doświadczenie, idealne by pokazać osobom, które nie miały wcześniej styczności z technologiami VR, czym jest wirtualna rzeczywistość.

Doświadczenie rozpoczynamy siedząc na tytułowym krześle przy biurku pozastawianym różnego rodzaju przedmiotami. Na blacie znajduje się monitor na którym wyświetla się krótki filmik z autorem SightLine: The Chair, opowiadającym o czekającym nas doświadczeniu. Zadaniem gracza jest tylko i wyłączenie rozglądanie się po pomieszczeniu. Chwilę później zauważamy, że w miejscu, w którym przed momentem stał jakiś przedmiot, stoi coś zupełnie innego. Każdy kolejny obrót głowy sprawia, że świat wokół nas zaczyna się zmieniać i ewoluować, czasami bardzo drastycznie.

Początkowe lokalizacje są bardzo przyjemne, a każdy kolejny obrót zaskakuje pomysłowością autora. Z czasem zaczynamy odnosić wrażenie, że twórca „Krzesła” chce poddać nas pewnym próbom, np. jak znosimy ciasne pomieszczenia albo czy posiadamy lęk wysokości. Aby nie zepsuć zabawy nie zdradzimy co stanie się dalej. Zainteresowanych odsyłamy do poniższego filmu, który pokazuje doświadczenie w całości.

Aplikację można pobrać z oficjalnej strony autora lub z serwisu Oculus VR Share.