W sklepie dla gogli Samsung Gear VR zadebiutowało karaoke VR – muzyczna gra społecznościowa SingSpace od studia Harmonix.

Studio Harmonix znane z serii muzycznych gier takich jak Guitar Hero, Rock Band czy Dance Central, kontynuuje swoją ekspansję w wirtualnej rzeczywistości. Po Harmonix Music VR na PlayStation VR oraz Rock Band VR na Oculusa wydana została ich trzecia gra Virtual Reality – SingSpace. Produkcja powstała tym razem z myślą o mobilnych goglach Samsung Gear VR.

SingSpace jest grą społecznościową, dzięki której wraz z przyjaciółmi zorganizujemy imprezę karaoke. Piosenki możemy śpiewać zarówno samemu jak i w grupie przyjaciół. Według przedstawicieli studia w grze znajdziemy wszystkie utwory, które posiadają nowoczesne bary karaoke.

Jak czytamy na blogu Oculusa do rozgrywki nie potrzebujemy osobnego mikrofonu – wystarczy założyć headset na głowę. Z kolei osoby posiadające nowy bezprzewodowy kontroler ruchowy do Gear VR będą mogły śpiewać do niego. Użytkownicy reprezentowani są za pomocą edytowalnych awatarów.

SingSpace z podstawową listą 20 utworów dostępny jest w sprzedaży w cenie 4,99$ w Oculus Store. Przewidziano także miesięczną subskrypcję, dzięki której uzyskamy dostęp do rozszerzającej się biblioteki piosenek.