Twórcy Guitar Hero zapowiedzieli społecznościową grę SingSpace, będącą jednocześnie symulatorem karaoke.

Studio Harmonix znane z serii muzycznych gier takich jak Guitar Hero, Rock Band czy Dance Central kontynuuje swoją ekspansję w wirtualnej rzeczywistości. Podczas konferencji Oculus Connect 3 zapowiedziana została ich nowa muzyczna produkcja, która tym razem trafi na mobilne gogle Samsung Gear VR.

SingSpace będzie grą społecznościową, dzięki której wraz z przyjaciółmi zorganizujemy imprezę karaoke. Piosenki będziemy mogli śpiewać zarówno samemu jak i w grupie liczącej maksymalnie cztery osoby.

Harmonix nie ujawnił jeszcze ilości dostępnych w grze piosenek, ale według przedstawicieli studia znajdziemy w niej wszystkie utwory, które posiadają nowoczesne bary karaoke. Premiera SingSpace odbędzie się wiosną przyszłego roku.

Już za kilka dni wraz z premierą gogli Sony PlayStation VR zadebiutuje doświadczenie muzyczne Harmonix Music VR. Aplikacja jest czymś w rodzaju wizualizatora dźwiękowego, a jej zadaniem jest generowanie wirtualnych światów, które powstają w rytm puszczonej muzyki.

Z kolei na gogle Oculus Rift powstaje gra Rock Band VR, która tworzona jest przez Harmonix wspólnie z Oculus Studios i będzie tytułem na wyłączność w cyfrowym sklepie gogli.