W kwietniu bieżącego roku informowaliśmy o projektowanej przez twórców kontrolera Sixense STEM System aplikacji vRetail pozwalającej na przeniesienie użytkownika gogli do wirtualnego sklepu. Przy pomocy wspomnianego kontrolera VR, vRetail umożliwia dokonywanie zakupów podobnie jak w prawdziwym sklepie.

Sixense opublikowało kolejny filmik, prezentujący sposób dokonywania zakupów. Oprócz tego co już widzieliśmy wcześniej, czyli wirtualnego kupowania butów, tym razem dodatkowo pokazano proces zakupu drona. Użytkownik za pomocą kontrolera wybiera z półki interesujące go urządzenie. Następnie ogląda powiązany z produktem film, dokonuje wyboru koloru, wypuszcza drona w powietrze i kontroluje jego lot wewnątrz wirtualnego salonu.

Twórcy aplikacji nawiązali współpracę z firmą SapientNitro, która pomoże im wdrożyć vRetail do marketingu w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Plany zakładają, że dopóki technologia Virtual Reality nie upowszechni się, z wirtualnego sklepu będzie można skorzystać w pewnych określonych punktach w sklepach stacjonarnych. Docelowo będzie on dostępny dla wszystkich posiadaczy gogli VR przez internet, stając się interesującą alternatywą dla tradycyjnych sklepów on-line.