Wiemy kiedy dokładnie ukażą się trzy VR-owe produkcje Bethesdy – Skyrim VR, Fallout 4 VR oraz Doom VFR.

Bethesda Softworks ujawniła dokładne daty premiery trzech VR-owych gier, które mają zadebiutować jeszcze w tym roku. Ukażą się one w następującej kolejności:

The Elder Scrolls V: Skyrim VR
Data premiery: 17 listopada (PlayStation VR)
Cena: 289,00 zł

Jako pierwszy zadebiutuje Skyrim VR. Gra będzie portem wydanego w 2011 roku RPG-a dostosowanym do możliwości konsolowego headsetu i kontrolerów PlayStation Move.

Oprócz podstawowej wersji gry The Elder Scrolls V: Skyrim VR wyposażony zostanie w oficjalne rozszerzenia: Dawnguard, Hearthfire oraz Dragonborn.


Doom VFR
Data premiery: 1 grudnia (HTC Vive & PlayStation VR)
Cena: 29,99€ (HTC Vive), 129,90 zł (PlayStation VR)

Doom VFR jako jedyna z trzech gier VR opracowywanych przez Bethesde nie będzie portem istniejącej już gry, lecz zupełnie nową produkcją projektowaną od początku z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości.

Tytuł pozwoli wcielić się w naukowca, jedynego „ocalałego” podczas ataku na marsjańską placówkę UAC. Jednakże przetrwała tylko świadomość, która została przeniesiona do komputera. Za jej pomocą będziemy mogli kontrolować różnego rodzaju roboty, rozwiązywać zagadki i odpierać atak piekielnych istot.

Więcej na temat: Doom VFR


Fallout 4 VR
Data premiery: 12 grudnia
Cena: 59,99€ (HTC Vive)

Fallout 4 to jedna z największych i najbardziej utytułowanych gier ubiegłego roku. Najnowsza odsłona popularnej serii gier osadzonych w post-apokaliptycznym, retrofuturystycznym świecie przenosi gracza na przedmieścia Bostonu, na krótko przed wybuchem wojny nuklearnej.

Podczas konferencji E3 2017 potwierdzono, iż Fallout 4 VR będzie pełnoprawną VR-ową wersją gry jednak otrzyma zupełnie nowy system walki oraz wytwarzania przedmiotów, które zostaną dostosowane do możliwości gogli Virtual Reality.

Więcej na temat Fallout 4 VR