Bethesda zapowiada Skyrim VR w wersji na gogle HTC Vive, Oculus Rift i Windows Mixed Reality.

Na 3 kwietnia zapowiedziana została data premiery PC-owej wersji gry Skyrim VR. W przeciwieństwie do pozostałych VR-owych produkcji Bethesda Softworks piąta część serii „The Elder Scrolls” otrzyma pełne wsparcie dla gogli Oculus Rift.

The Elder Scrolls V: Skyrim VR oficjalnie zadebiutował w listopadzie ubiegłego roku na platformie PlayStation VR. Gra została bardzo dobrze przyjęta przez VR-ową społeczność. Według ocen opublikowanych w serwisie metacritic tytuł cieszy się dobrą opinią, zarówno wśród recenzentów (94/100 – średnia z 32 recenzji), jak i graczy (8,2/10). W sklepie PS Store gra oceniona została na 4,5/5.

Według wielu opinii Skyrim VR, pomimo posiadania mniej zaawansowanej oprawy graficznej, niż wydana w 2016 roku odświeżona edycja specjalna sześcioletniej gry, nigdy nie był tak immersyjny i interesujący od czasu swojej premiery. Bethesda udowodniła, że wielkie growe przeboje można z powodzeniem przystosować do wirtualnej rzeczywistości. Wśród zastrzeżeń najczęściej wymieniane są problemy z elementami interfejsu użytkownika, które nie wydają się być odpowiednio przystosowane do środowiska Virtual Reality.

The Elder Scrolls V: Skyrim VR wyposażony został w oficjalne rozszerzenia: Dawnguard, Hearthfire oraz Dragonborn. Gra posiada polskie napisy oraz ścieżkę dźwiękową.

Oprócz gogli Oculus Rift i HTC Vive PC-owy Skyrim VR otrzyma także wsparcie urządzeń z serii Windows Mixed Reality. Gra dostępna jest już na Steamie w przedsprzedaży gdzie można ją zakupić w cenie 259,99zł.