Zastanawiacie się ile sztuk gogli PlayStation VR udało się sprzedać Sony w dniu premiery urządzenia? Według prezesa SCE Europe w momencie wypuszczenia PSVR na rynek konsumencki szacowana sprzedaż konsolowego headsetu określana jest na poziomie „wielu setek tysięcy” egzemplarzy.

Czwartkowa premiera gogli PlayStation VR odbiła się szerokim echem wśród graczy na całym świecie. Pierwsi recenzenci ocenili urządzenie pozytywnie, jednocześnie wytykając firmie Sony kilka wad, przed którymi nie udało im się ustrzec (zobacz naszą recenzję PlayStation VR). Pochlebne opinie to oczywiście woda na młyn Japończyków, którzy chcieliby przejąć palmę pierwszeństwa i stać się najpopularniejszą platformą wirtualnej rzeczywistości.

Tego celu goglom PS VR raczej nie uda się osiągnąć w dłuższej perspektywie czasu, jednak mimo wszystko Sony liczy na dobre wyniki sprzedaży. W wywiadzie dla CNBC Jim Ryan (prezes Sony Computer Entertainment Europe) powołując się na wyniki przedsprzedaży ujawnił, iż zainteresowanie PS VR jest znaczące i w momencie wypuszczenia gogli na rynek sprzedaż powinna osiągnąć poziom „wielu setek tysięcy” sztuk VR-owego sprzętu. Zważywszy na cenę urządzenia (1769 zł w Polsce) prezes europejskiego oddziału SCE spodziewa się dużego popytu na konsolowy headset. Ryan powiedział także, że jego firma zwiększy produkcję, aby zaspokoić potrzeby rynku.

PlayStation 4 Pro + PlaySTation VR

O dużym zainteresowaniu goglami PlayStation VR informowaliśmy już wielokrotnie na łamach naszego portalu, choćby przy okazji ogłoszenia przez brytyjski odział sklepu Amazon opóźnienia w realizacji preorderów. W komunikacie znalazła się data 12 grudnia, która ma być ostatecznym terminem wysyłki wszystkich zamówień przedpremierowych. Z kolei w sierpniu popularna amerykańska sieć sklepów GameStop ujawniła, iż gogle wirtualnej rzeczywistości Sony PlayStation VR zostały najszybciej wyprzedanym urządzeniem w historii firmy.

Tymczasem według niezależnego raportu IHS Technology, zważywszy na wielomilionową społeczność użytkowników konsoli PS4, prognozowana sprzedaż PlayStation VR została ustalona na poziomie 1,4 mln urządzeń do końca tego roku. Natomiast analityk firmy Nomura, Yu Okazaki uważa, że wirtualna rzeczywistość będzie jednym z kluczowych źródeł dochodu Sony w ciągu najbliższych lat.

W Polsce urządzenie zadebiutowało podobnie jak na całym świecie w czwartek 13 października. Na oficjalne wyniki sprzedaży jest jeszcze za wcześnie. W momencie pisania tego tekstu niektóre rodzime sklepy informują o braku towaru w sklepach stacjonarnych. Niemniej jednak w większości przypadków PlayStation VR dostępny jest w sprzedaży w wielu popularnych sklepach internetowych. Jeżeli posiadacie wiedzę na temat dostępności gogli PS VR w sklepach w Waszym mieście, koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Zobacz także: PlayStation VR – Recenzja

PlayStation VR