Coraz ciekawiej zapowiada się konferencja prasowa Sony zaplanowana podczas targów E3. Prawdopodobnie zostanie ujawniona wówczas duża gra na PlayStation VR od twórców serii „God of War”.

Sony zorganizowało spotkanie z inwestorami, podczas którego pochwaliło się wynikami dotyczącymi usługi PlayStation Network, w której co miesiąc loguje się już 70 milionów użytkowników. Jednym z tematów poruszonych przez Japończyków były także konsolowe gogle PSVR. Urządzenie zostało według nich dobrze przyjęte w związku z czym firma zamierza nadal rozszerzać potencjał rozrywkowy nowego medium.

Oprócz kolejnych gier kompatybilnych z PlayStation VR i nowym kontrolerem PSVR Aim możemy spodziewać się także VR-owych filmów i muzyki, za produkcję których odpowiadać mają wewnętrzne studia Sony. Na więcej szczegółów będziemy musieli poczekać prawdopodobnie do czerwcowych targów E3.

Istnieje szansa, że jednym z nowych tytułów będzie gra stworzona przez twórców popularnej serii „God of War”. Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez serwis VRFoucs od przedstawiciela należącego do Sony studia Santa Monica, ekipa pracuje nad dużym projektem, który będzie częścią drugiej fali tytułów na PlayStation VR. Produkcja ma zostać ujawniona już wkrótce i powinna szczególnie zainteresować „core’owych” graczy.

Konferencja prasowa Sony podczas targów E3 zaplanowana została na 13 czerwca.