Twórcy PlayStation VR myślą nad udoskonaleniem kontrolerów ruchowych.

Wiele wskazuje na to, że Sony szykuje nowe kontrolery ruchowe dla gogli PlayStation VR. Firma złożyła w celu w Japonii dwa wnioski patentowe.

Pierwszy z nich (link) przedstawia urządzenie przypominające nieco kontrolery ruchowe sprzedawane w zestawach z goglami HTC Vive. Wyposażono je w gałkę analogową, którą otaczają trzy tradycyjne przyciski, a także obsługiwany palcem wskazującym trigger. Kontroler posiada ponadto boczny pasek zabezpieczającym go przed przypadkowym upuszczeniem.

Drugi patent (link), jak sugerują zagraniczne media, dotyczy technologii śledzenia poszczególnych palców. Nie jest to w tym momencie to końca jasne, ale może chodzić o podobne rozwiązanie, które próbuje wdrożyć firma Valve w kontrolerach Knuckles. Niemniej znalazła się tam także informacja o kamerze wbudowanej w headset, stąd przypuszczenie, że urządzenia te mogą być projektowane z myślą o drugiej generacji PSVR.

Obecnie konsolowe gogle PlayStation VR współpracują wyłącznie z kontrolerami PlayStation Move, których premiera odbyła się w 2010 roku – 6 lat przed pojawieniem się w sprzedaży headsetu. W związku z tym, iż nie były one projektowane z myślą o technologii Virtual Reality, ich funkcjonalność jest ograniczona względem rozwiązań dostępnych dla topowych gogli VR współpracujących z PC-tami. Być może w niedługim czasie się to zmieni.