Chińczycy włączają się do produkcji gier VR na konsolowe gogle Sony. Zapowiedziano trzy nowe produkcje zmierzające na PlayStation VR.

Na początku marca firma Sony ujawniła, iż do końca tego roku ukaże się ponad 100 gier wirtualnej rzeczywistości posiadających wsparcie gogli PlayStation VR. Wśród nich znajdą się m.in. takie tytuły jak Farpoint, Ace Combat 7, Starblood Arena czy Gran Turismo Sport. Wiadomo także, że w produkcji jest w sumie ponad 220 gier i różnego rodzaju VR-owych aplikacji dedykowanych PSVR. Część z nich stanowić będą tytuły tworzone przez chińskie studia deweloperskie.

Twórcy konsolowych gogli ogłosili wyniki inicjatywy China Hero Project, w ramach której lokalni producenci gier na PlayStation 4 otrzymają od Sony wsparcie. Z ponad 400 zgłoszeń wyselekcjonowano 10 gier. Klika z nich projektowanych jest z myślą o PlayStation VR.

Poniżej poniżej możecie obejrzeć zwiastun oraz fragmenty z rozgrywki wszystkich nowych gier dla PSVR.

The Walker (Haymaker)

Pervader VR (Light & Digital)

The X Animal (Internet Stars)

Na ten moment nie znamy nawet przybliżonej daty premiery powyższych produkcji. Nie wiadomo także czy chińskie gry zostaną wydane na rynkach zachodnich.