Firma Sony postanowiła zakończyć funkcjonowanie wewnętrznego studia Guerrilla Cambridge, odpowiedzialnego za jedną z najwyżej ocenianych gier na PlayStation VR – RIGS: Mechanized Combat League.

Twórcy konsoli PS4 i gogli PlayStation VR poinformowali o zamknięciu brytyjskiego studia Guerrilla Cambridge, które VR-owi gracze mogą kojarzyć z wydanej pod koniec ubiegłego roku gry RIGS: Mechanized Combat League. Sony tłumaczy decyzję o rozwiązaniu należącego do nich zespołu wprowadzaniem pewnych zmian w strukturze europejskich studiów, które pozwolą zrealizować strategiczne cele.

RIGS to jedna z najwyżej ocenianych gier na gogle PlayStation VR. Tytuł jest wieloosobową strzelanką pozwalającą na pojedynki 3 vs 3 rozgrywane na specjalnych futurystycznych arenach. Gracze zasiadają za sterami sportowych robotów i rywalizują w ramach ligi MCL (Mechanized Combat League). Sterowanie mechami odbywa się przy pomocy gamepada, podobnie jak w typowych grach akcji, natomiast do celowania w przeciwników wykorzystujemy ruchy własnej głowy.

Studio Guerrilla Cambridge (wcześniej znane jako SCE Cambridge Studio) w swojej niemal 20-letniej karierze zasłynęło m.in. z produkcji takich jak Killzone, MediEvil czy Ghosthunter. Gra RIGS: Mechanized Combat League jest jedynym VR-owym tytułem zaprojektowanym przez Brytyjczyków.