PlayStation VR

Cztery nowe gry tworzone przez azjatyckich deweloperów trafią jeszcze w tym roku na gogle PlayStation VR.

W trakcie ChinaJoy Expo w Szanghaju firma Sony zapowiedziała cztery gry wirtualnej rzeczywistości dedykowane goglom PlayStation VR. Tworzone są one we współpracy z Sony Interactive Entertainment przez azjatyckie studia deweloperskie. Nie będą one jednak wydane wyłącznie na rynku lokalnym. Poniższe produkcje zadebiutują prawdopodobnie jeszcze w tym roku także na zachodzie.

Stifled

Mieszczące sie w Singapurze studio Gattai Games pracuje nad horrorem Stifled. Wcielimy się w nim w bohatera, który stracił wzrok w wyniku nieszczęśliwego wypadku. W jaki więc sposób będziemy w stanie obserwować otoczenie? Gracz posiadać będzie umiejętność echolokacji, czyli używania dźwięków do nawigowania oraz lokalizowania obiektów i postaci.

Twórcy gry przewidują możliwość wykorzystania wbudowanego w gogle PSVR mikrofonu do generowania odgłosów w środowisku gry.

The Walker

Tymczasem chińskie studio Haymaker przygotowuje grę walki w klimatach fantasy, której akcja rozgrywać się będzie w Szanghaju. Jako potomek rodziny magów stawimy czoło demonicznej milicji, aby uratować świat.

Kill X

Produkcja chińskiego studia VIVA Games o nazwie Kill X będzie klaustrofobicznym thrillerem. Tytuł przeniesie gracza na sekretną wyspę, na której prowadzone są badania nad nieśmiertelnością.

Legion Commander

Kolejna chińska produkcja, tym razem autorstwa studia ChangYou Games. Legion Commander to strategia czasu rzeczywistego, która pozwoli poprowadzić armię ludzi, orków lub elfów walczących ze pomiędzy sobą ze względu na oddziaływanie wywierane przez starożytnego demona.