Konsola PlayStation 4 Neo zmieniła nazwę na PlayStation 4 Pro i właśnie ujawniono na jej temat pierwsze oficjalne informacje. Urządzenie podobnie jak obecna wersja PS4 otrzyma wsparcie dla gogli PlayStation VR.

W Nowym Jorku odbyła się wyczekiwana wśród konsolowych graczy konferencja PlayStation Meeting. Podczas imprezy organizowanej przez Sony Computer Entertainment zapowiedziano PlayStation 4 Pro – bardziej zaawansowaną wersję konsoli PS4. Według jej twórców urządzenie posiadać będzie ponad dwukrotnie mocniejszy GPU, który nie tylko powoli uruchomić gry w rozdzielczości 4K, lecz także zapewni więcej mocy obliczeniowej dla gier wirtualnej rzeczywistości na gogle PSVR.

Wspomniana rozdzielczość dostępna będzie jednak tylko w teorii. W praktyce gry będą upscale’owane przy pomocy algorytmów do 4K (3840×2160) z rozdzielczości niższych. Z tego też powodu na pewno nie zanosi się na pełnowartościowe 4K, ale różnicę w szczegółowości obrazu powinni zauważyć właściciele telewizorów Ultra HD. Tym bardziej, że obie konsole (PS4 i PS4 Pro) otrzymają wsparcie funkcji HDR, która także wpłynie na jakość wyświetlanego obrazu.

Podczas konferencji bardzo niewiele miejsca poświęcono zbliżającym się wielkimi krokami goglom PlayStation VR. Dowiedzieliśmy się w zasadzie jedynie, że nowa konsola PS4 Pro pozwoli wyciągnąć z VR-owych gier dużo więcej.

PlayStation 4 Pro zadebiutuje 10 listopada, niecały miesiąc po premierze gogli PlayStation VR, w cenie 399 Euro. Będzie to kwota o 100 Euro wyższa od wersji slim, która zajmie miejsce obecnego modelu PS4.