Jeżeli planujecie zakup gogli PlayStation VR być może warto się jeszcze chwilę wstrzymać. Wkrótce do sprzedaży trafi lekko udoskonalona wersja konsolowego headsetu.

Sony zapowiedziało nową wersję konsolowych gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Nie będzie to jednak nowa generacja urządzenia, lecz jedynie nieco usprawniony model.

Jedną z nowości są wbudowane słuchawki dokanałowe. W związku z tym zniknęło gniazdo słuchawkowe, które dotychczas zlokalizowane było na kablu łączącym PSVR z modułem procesora. Wspomniany kabel ponadto został odchudzony oraz wzmocniony, dzięki czemu będzie bardziej odporny na nagłe szarpnięcia oraz potencjalne uszkodzenia dokonane przez zwierzęta domowe.

Sony postanowiło także wymienić jednostkę obliczeniową (moduł procesora), która od teraz będzie wspierać technologię High Dynamic Range w standardzie 4K YUV 420. Dzięki temu gracze nie będą musieli jej odłączać, aby cieszyć się treściami HDR na telewizorze (funkcja ta będzie aktywna wyłącznie w przypadku wyłączonego headsetu). Niestety z uwagi na zmienione okablowanie nowy moduł nie zadziała z obecną wersją PlayStation VR.

Pozostałe parametry, takie jak rozdzielczość wyświetlacza, FOV (zasięg pola widzenia) czy opóźnienia w wyświetlanym obrazie, pozostają bez zmian. Aby odróżnić obie wersje producent zmieni grafikę na pudełku, w którym sprzedawany jest zestaw, a także umieści na nim nazwę kodową. Nowy model PSVR oznaczony zostanie kodem CUH-ZVR2 (aktualnie sprzedawany to CUH-ZVR1).

Na chwilę obecną producent gogli ujawnił jedynie datę premiery udoskonalonego PlayStation VR w Japonii. Odbędzie się ona 14 października. Wiadomo także, że cena urządzenia pozostanie bez zmian.