Twórcy zapowiadanych na październik tego roku gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR ujawnili kolejną grę, która zadebiutuje wraz z premierą urządzenia. Będzie nią utrzymana w bajkowych klimatach produkcja brytyjskiego studia Secret Sorcery o nazwie Tethered.

Tethered jest strategią łączącą w sobie elementy sandboxa oraz gier logicznych. Zadaniem gracza jest opieka nad grupą sympatycznych stworków zamieszkujących lewitującą wyspę. Rozgrywka podzielona została na dwa etapy. Pierwszy odbywa się w ciągu dnia, kiedy to przyjdzie nam rozwijać infrastrukturę baśniowej krainy. W tym momencie rozgrywka niewiele różni się od klasycznych strategii, które wymagają od nas przydzielania podopiecznych do określonych zadań takich jak zbieranie surowców czy prace nad umocnieniami zabezpieczającymi wyspę.

Fortyfikacje obronne są bowiem elementem drugiego etapu, który rozpoczyna się wraz z zachodem słońca. Z nor zaczynają wyłazić różnego rodzaju potwory i tym samym bajeczna wyspa zamienia się jedno wielkie w pole walki. W tym momencie już tylko od nas zależy jaką taktykę przyjmiemy aby przetrwać do świtu. Wraz z zapowiedzą Tethered opublikowano poniższy trailer.

Tethered tworzony jest od początku z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Dla studia Secret Sorcery będzie to debiutancka gra. Jej wydania możemy spodziewać się w październiku wraz z premierą gogli Sony PSVR.