SpaceVR, firma która planuje umożliwić użytkownikom gogli wirtualnej rzeczywistości wcielenie się w skórę astronauty i obejrzeć ziemie z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), przekroczyła właśnie na Kickstarterze próg pozwalający sfinansować ten ciekawie zapowiadający się projekt. W tym celu zamierzają wysłać w kosmos kamerę 360º i nakręcić jedyny w swoim rodzaju materiał ukazujący naszą planetę zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz stacji kosmicznej. Doświadczenie przeznaczone będzie na gogle VR, a także na tradycyjne monitory PC.

To druga próba uzyskania przez Space VR funduszy na sfinansowanie projektu. Wcześniejsza kampania, zakładająca zebranie pół miliona dolarów zakończyła się niepowodzeniem, a firma zebrała wówczas jedyne 42 tysięcy dolarów.

Według wcześniejszych planów firma SpaceVR zakłada dalszy podbój kosmosu. W 2017 roku podobne zdjęcia mają zostać nakręcone na księżycu, w 2022 roku na asteroidzie, natomiast w 2026 roku na Marsie. Więcej na temat projektu pisaliśmy w tym miejscu.