Pod koniec sierpnia zadebiutuje kolejna VR-owa produkcja twórców Eve: Valkyrie.

Na 29 sierpnia zapowiedziana została data premiery gry Sparc. Produkcja znana wcześniej także jako Project Arena otrzyma wsparcie gogli PlayStation VR.

Sparc nazywany jest przez twórców prawdziwym sportem, bowiem aby osiągnąć w grze mistrzostwo gracz będzie musiał się sporo nagimnastykować. W rozgrywce przypominającej grę w dwa ognie wezmą udział dwie osoby, która staną naprzeciw siebie w specjalnej futurystycznej arenie w kształcie długiego korytarza. Zadaniem gracza będzie trafienie piłką w rywala i jednocześnie unikanie piłek lecących w jego stronę. Te będą mogły się odbijać od ścian, sufitu i podłoża rykoszetem, co znacznie utrudni obronę.

Autorzy Sparc zrezygnowali z możliwości poruszania się po wirtualnej arenie, dlatego też główną rolę w zwycięstwie odegrają uniki. Nie będzie także możliwości celowania w nogi, ponieważ reprezentujące graczy awatary zbudowane zostały z samej głowy i korpusu.

Gra stworzona została na silniku Unreal Engine 4. Oprócz multiplayera znajdziemy w niej także tryb dla jednego gracza oraz funkcje społecznościowe – rozgrywkom z perspektywy widza będą mogli przyglądać się inni gracze.

Sparc został wyceniony w PS Store na 125 złotych. Tytuł w późniejszym terminie zadebiutuje prawdopodobnie także ze wsparciem dla gogli Oculus Rift i HTC Vive.