Survios ujawniło przybliżoną datę premiery gry Sprint Vector, a także modele kompatybilnych z nią headsetów wirtualnej rzeczywistości.

Twórcy VR-owego bestsellera Raw Data, ujawnili nowe informacje związane z ich kolejną produkcją o nazwie Sprint Vector. Gra zostanie wydana do końca roku ze wsparciem dla gogli Oculus Rift i HTC Vive.

Przedstawiciele studia Survios określają Sprint Vector mianem emocjonującej platformówki napędzanej autorskim systemem ruchu, który pozwoli na zupełnie nowy poziom zanurzenia w wirtualnej rzeczywistości. Gra ma być czymś w rodzaju połączenia sportowej rywalizacji z interaktywnymi teleturniejami. Rozgrywka polegać będzie na pokonywaniu tras za pomocą skakania, latania i wspinania się po różnego rodzaju przeszkodach.

Będzie to prawdopodobnie dopiero drugi tytuł wykorzystujący znaną z Lucid Trips nietypową technikę lokomocji umożliwiającą poruszanie się za pomocą rąk. Jak możecie zobaczyć na poniższym materiale różni się ona od biegania na świeżym powietrzu jedynie tym, że stoimy w miejscu, a całą pracę wykonują nasze przedramiona.