Star Citizen otrzyma w przyszłości wsparcie dla gogli Virtual Reality.

W ubiegłym roku informowaliśmy o potencjalnej możliwości wprowadzenia obsługi gogli wirtualnej rzeczywistości w grze Star Citizen. Cloud Imperium Games, studio realizujące rozpoczęty w 2012 roku Kickstarterowy projekt, już jakiś czas temu poczyniło pewne kroki w kierunku implementacji trybu VR w swojej produkcji, jednak ostateczna decyzja nie została wówczas jeszcze podjęta.

Chris Roberts, jeden z założycieli amerykańskiego studia, potwierdził wsparcie dla gogli VR w wywiadzie opublikowanym na oficjalnym kanale YT gry. Zaznaczył jednak, że stanie się to dopiero wtedy, gdy zakończone zostaną główne prace nad optymalizacją silnika gry.

Star Citizen to wieloosobowa kosmiczna strzelanka MMO z gatunku space-sim, za produkcje której odpowiadają twórcy takich tytułów jak „Wing Commander” oraz „Freelancer”. Podobnie jak w innych tego typu produkcjach gracz przejmuje dowodzenie nad statkiem kosmicznym, a jego celem jest eksploracja wszechświata. Oprócz wykonywania różnego rodzaju misji oraz walki z wrogimi jednostkami gra posiada również aspekt handlowy.

Star Citizen jest rekordzistą growego crowdfundingu. Po zakończonej sukcesem zbiórce na Kickstarterze, podczas której pozyskano ponad 2 miliony dolarów, deweloperzy postanowili kontynuować akcję poprzez stronę internetową gry. Według ubiegłorocznych informacji budżet symulatora wynosił bagatela ponad 156 milionów dolarów.

Gra została wydana w 2014 roku w wersji „early access” i od tego czas w takiej formie można zakupić ją wyłącznie na oficjalnej stronie Star Citizen. Ostateczna data premiery nie została jeszcze ogłoszona.