Istnieje szansa, że gra Star Citizen otrzyma w przyszłości wsparcie dla gogli Virtual Reality.

Cloud Imperium Games, studio realizujące rozpoczęty w 2012 roku Kickstarterowy projekt Star Citizen poczyniło pewne kroki w kierunku implementacji trybu wirtualnej rzeczywistości. Choć wsparcie dla gogli VR nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, deweloperzy projektują nowy interfejs użytkownika właśnie z myślą o tej technologii. Niemniej jednak to czy taki tryb ostatecznie znajdzie się w grze pozostaje w tej chwili kwestią otwartą.

Star Citizen to wieloosobowa kosmiczna strzelanka MMO z gatunku space-sim, za produkcje której odpowiada studio należące do Chrisa Robertsa – twórcy takich tytułów jak Wing Commander oraz Freelancer. Podobnie jak w innych tego typu produkcjach gracz przejmuje dowodzenie nad statkiem kosmicznym, a jego celem jest eksploracja wszechświata. Oprócz wykonywania różnego rodzaju misji oraz walki z wrogimi jednostkami gra posiada również aspekt handlowy.

Star Citizen jest rekordzistą growego crowdfundingu. Po zakończonej sukcesem zbiórce na Kickstarterze, podczas której pozyskano ponad 2 miliony dolarów, deweloperzy postanowili kontynuować akcję poprzez stronę internetową gry. Na tę chwilę budżet symulatora wynosi bagatela ponad 156 milionów dolarów.

Produkcja wydana została w 2014 roku w wersji z wczesnym dostępem. Premiera pełnej wersji gry nie została jeszcze ustalona, aczkolwiek tytuł ten otrzyma w pierwszej połowie września dużą aktualizację do wersji alpha 3.0.