Dodatek „The Next Generation” do „Star Trek: Bridge Crew” teraz także w wersji PC.

Wydana w ubiegłym roku kooperacyjna gra Star Trek: Bridge Crew w maju otrzymała rozszerzenie kierowane do miłośników serii „The Next Generation” (1987-1994), które do dziś dostępne było wyłącznie w wersji na konsolowe gogle PlayStation VR. Dodatek właśnie pojawił się na Steam oraz w Oculus Store wprowadzając m.in. znany z serialu mostek statku USS Enterprise NCC 1701-D.

Produkcja studia Ubisoft Red Storm, od początku projektowana z myślą o technologii Virtual Reality, jest pierwszoosobowym, wieloosobowym symulatorem statku kosmicznego, w którym wcielamy się w rolę jednego z czterech członków załogi U.S.S. Aegis. Gracze otrzymują do wyboru możliwość pokierowania kapitanem, oficerem taktycznym, inżynierem bądź pilotem. Podstawowym zadaniem wspomnianej czwórki jest kooperacja i wspólna eksploracja galaktyki The Trench, celem znalezienia nowego dachu nad głową dla mieszkańców planety Wolkan.

W przypadku DLC rolę inżyniera przejmuje operator. Jego głównym zadaniem jest zarządzenie załogą. Dodatek wprowadza ponadto m.in. uniformy, w których występowali aktorzy „Star Trek: Następne pokolenie”, a także przewijających się w serialu Romulanów i Borgów. Rozszerzenie oferuje graczom również dwa nowe typy misji – Patrol i Resistance.

Podstawowa wersja gry oraz DLC w wersji PC posiadają oficjalne wsparcie gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz headsetów z serii Windows MR. Rozszerzenie „The Next Generation” sprzedawane jest w Oculus Store w cenie 15 dolarów. Na platformie Steam dodatek nie posiada jeszcze polskiej ceny.