Zapowiedziano DLC „The Next Generation” do gry Star Trek: Bridge Crew.

Wydana roku temu kooperacyjna gra Star Trek: Bridge Crew już 21 maja otrzyma rozszerzenie kierowane do miłośników serii „The Next Generation” (1987-1994). DLC wprowadzi m.in. znany z serialu mostek statku USS Enterprise NCC 1701-D.

Produkcja studia Ubisoft Red Storm, od początku projektowana z myślą o technologii Virtual Reality, jest pierwszoosobowym, wieloosobowym symulatorem statku kosmicznego, w którym wcielamy się w rolę jednego z czterech członków załogi U.S.S. Aegis. Gracze otrzymują do wyboru możliwość pokierowania kapitanem, oficerem taktycznym, inżynierem bądź pilotem. Podstawowym zadaniem wspomnianej czwórki jest kooperacja i wspólna eksploracja galaktyki The Trench, celem znalezienia nowego dachu nad głową dla mieszkańców planety Wolkan.

W przypadku DLC rolę inżyniera przejmie operator. Jego głównym zadaniem będzie zarządzenie załogą. Twórcy gry zapowiadają ponadto m.in. uniformy, w których występowali aktorzy „Star Trek: Następne pokolenie”, a także przewijających się w serialu Romulanów i Borgów. Rozszerzenie zaoferuje graczom również dwa nowe typy misji – Patrol i Resistance.

Tytuł sprzedawany jest w cenie 199,90 zł (PS Store i Steam) lub 49,99$ (Oculus Store).