Praktycznie każdego dnia niezależni deweloperzy wypuszczają nowe dema dla OR. Najnowsze demo pozwala zwiedzić mostek sławnego statku powietrznego z serialu Star Trek – USS Voyager. Niestety nie spotkamy tam naszych ulubionych bohaterów ale dostępne są do wysłuchania trzy pliki audio z serialu. Nie jest to co prawda najbardziej rozpoznawalny mostek kapitański z serii Star Trek, za to odwzorowany jest ze skrupulatną dokładnością.

Jest to pierwsze demo na Oculus Rift zbudowane na silniku Unreal Engine 4. Teraz ten potężny silnik został udostępniony dla wszystkich w miesięcznym abonamencie (plus ewentualne 5% wartości od sprzedaży jeśli się ktoś postanowi na stworzonej przez siebie grze zarabiać), więc mnóstwo programistów postanowiło się nim trochę pobawić. Tym bardziej że UE4 oferuje także narzędzia dedykowane okularom Oculus Rift.

Twórcy zachęcają do używania słuchawek podczas zwiedzania statku (lepszy klimat), a klawiszem „e” odpala się rakiety kwantowe. Za dużo zajęć w kokpicie nie ma, ale demo otwiera wiele możliwości. Jeżeli twórcy gry Star Trek wykorzystają pomysł i przystosują do grania na Oculus Rift, będzie to na prawdę coś wielkiego. Jedną rzeczą jest dowodzić statkiem a zupełnie inną przejść się po pokładzie i usiąść w kapitańskim fotelu. Pomyślcie jakie możliwości daje sam holodeck.

Jeżeli posiadasz Oculus Rift, demo znajdziesz TUTAJ.