Poznaliśmy datę premiery kolejnej VR-owej produkcji osadzonej w uniwersum Gwiezdnych Wojen – ‚Star Wars: Battlefront – Łotr 1: Misja VR X-Wing’.

Już 6 grudnia na platformie PlayStation VR zadebiutuje bezpłatne doświadczenie wirtualnej rzeczywistości bazujące na popularnym uniwersum Star Wars. W zasadzie będzie to VR-owa misja, którą uruchomią wyłącznie właściciele kopii wydanej w ubiegłym roku gry Star Wars: Battlefront.

Początkowo dodatek miał się ukazać jako Star Wars Battlefront: X-Wing VR Mission jednak jakiś czas temu zmienił nazwę na jeszcze dłuższą – Star Wars Battlefront Rogue One: X-Wing VR Mission. Jest to oczywiście nawiązanie do powstającego filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, który już w połowie grudnia trafi na ekrany kin.

Jak sama nazwa wskazuje użytkownicy gogli PSVR otrzymają dostęp wyłącznie do pojedynczej misji, którą wykonamy dla Rebeliantów zasiadając za sterami myśliwca X-Wing.

To nie jedyna powstająca produkcja VR osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen. W lipcu należące do LucasFilm studio ILMxLAB zapowiedziało w trakcie imprezy dla fanów (Star Wars Celebration) narracyjne doświadczenie, w którym tym razem głównym bohaterem będzie nie kto inny jak Darth Vader.