Pojawiła się modyfikacja do Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast umożliwiająca uruchomienie 15-letniej gry w goglach Oculus Rift.

Wydana w 2002 roku gra „Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast” uważana jest do dziś za jedną z najlepszych w historii produkcji stworzonych na licencji „Gwiezdnych wojen”. Tytuł, w którym jedną z podstawowych broni gracza jest miecz świetlny, wymieniany jest przez wiele osób jako przykład gry mogącej z powodzeniem sprawdzić się w środowisku wirtualnej rzeczywistości.

Niezależny deweloper Jochen Leopold postanowił nie czekać na oficjalny VR-owy port 15-letniej gry i stworzył moda umożliwiającego uruchomienie Jedi Outcast w goglach Oculus Rift. Dodatek pozwala w tym momencie na swobodne rozglądanie się nie tylko podczas rozgrywki, lecz także cut-scenek. Wydarzenia domyślnie obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, niestety obsługa miecza świetlnego odbywa się wyłącznie przy pomocy gamepada.

Jak czytamy na stronie programisty, Jochen nie wie jeszcze czy implementacja wsparcia dla kontrolerów ruchowych Oculus Touch jest w ogóle możliwa i ewentualnie jak trudny byłby to proces.

Modyfikacja „Jedi Knight II: Jedi Outcast VR” dostępna jest do pobrania w tym miejscu.