Już wkrótce w parkach rozrywki Disneya zadebiutuje doświadczenie „Star Wars: Secrets of the Empire”. Tak wygląda jego zwiastun.

Pod koniec roku w amerykańskich parkach rozrywki Disneya zadebiutuje instalacja/doświadczenie wirtualnej rzeczywistości „Star Wars: Secrets of the Empire”. Jest ono dziełem Lucasfilm, ILMxLA oraz The Void – sieci VR-owych parków rozrywki.

Doświadczenia stworzone przez The Void opierają się na rozwiązaniach rozszerzających możliwości Virtual Reality. Polega to na tym, że wszystko co widzimy w wirtualnej rzeczywistości posiada swoje odpowiedniki w rzeczywistości. W rezultacie osoby mające okazję skorzystać z pokazu mogą wchodzić w interakcje z różnego rodzaju przedmiotami istniejącymi w obydwu rzeczywistościach. To jednak nie wszystko, bowiem autorzy instalacji odwzorowują także m.in. temperaturę powietrza oraz zapachy.

Podobnie będzie w przypadku VR-owych „Gwiezdnych Wojen”. Możemy to zobaczyć na zwiastunie doświadczenia, na którym czteroosobowa grupy graczy przenosi się na wulkaniczną planetę Mustafar celem infiltracji bazy szturmowców.

To nie pierwsza tego typu instalacja The Void. W ubiegłym roku firma uruchomiła w muzeum Madame Tussaud w Nowym Jorku doświadczenie oparte na trzeciej części filmu „Pogromcy duchów” – Ghostbusters: Dimensions.

Star Wars: Secrets of the Empire zadebiutuje 16 grudnia w Disney World na Florydzie, z kolei 5 stycznia pojawi się w kalifornijskim Disneylandzie. Bilety sprzedawane są w cenie 30 dolarów.