Na platformie Steam pojawiła się pierwsza oficjalna produkcja opierająca się na uniwersum Star Wars przeznaczona na gogle HTC Vive. Doświadczenie wirtualnej rzeczywistości „Star Wars: Trials on Tatooine” udostępnione zostało za darmo.

Za produkcję Star Wars: Trials on Tatooine odpowiada studio Industrial Light & Magic Experience Lab (ILMxLAB), będące częścią Lucasfilm. Grupa, która pracowała nad efektami specjalnymi dla Gwiezdnych wojen, od jakiegoś czasu opracowuje doświadczenia przeznaczone zarówno dla wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości i próbuje przenieść słynne uniwersum na kolejny poziom interaktywnej rozrywki. Przymierzając się do bardziej rozbudowanych tytułów wykorzystujących markę Star Wars, studio ILMxLAB wypuściło pierwszą eksperymentalną produkcję na gogle HTC Vive.

Jak możemy zobaczyć na poniższym materiale przedstawiającym przebieg pełnej rozgrywki, Star Wars: Trials on Tatooine jest krótkim, kilkuminutowym doświadczeniem z elementami gry. Tytuł przenosi nas na pustynną planetę Tatooine, gdzie naszym zadaniem będzie naprawa znanego z filmowej serii Gwiezdnych wojen statku „Sokół Millennium”.

Podczas dalszej części rozgrywki, w trakcie której towarzyszy nam słynny R2-D2, zmierzymy się z żołnierzami Imperium. Nierówną walkę stoczymy przy użyciu miecza świetlnego (a właściwie kontrolerów ruchowych od HTC Vive), który umożliwia odbijanie pocisków wystrzeliwanych przez szturmowców. Akcja doświadczenia „Trials on Tatooine” rozgrywa się po wydarzeniach z „Return of the Jedi” – chronologicznie szóstej części filmu.

Star Wars: Trials on Tatooine dostępne jest bezpłatnie na platformie Steam. W momencie pisania tego tekstu doświadczenie zbiera w większości pozytywne opinie (71%).

W ubiegły weekend studio ILMxLAB zapowiedziało w trakcie imprezy dla fanów ‚Star Wars Celebration’ w Londynie swój kolejny projekt VR – narracyjne doświadczenie, w którym tym razem głównym bohaterem będzie nie kto inny jak Darth Vader.