Informacja prasowa

Jesteś młodym twórcą projektów wykorzystujących wirtualną rzeczywistość? Założyłeś firmę i działasz w branży VR / AR ? Podczas majowej edycji European VR Congress będziesz mógł zaprezentować swoje projekty i skonsultować je z ekspertami w specjalnej strefie Start up Zone.

Wiele polskich startupów wchodzi w rynek VR / AR i pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami, zarówno jeśli chodzi o software, jak i hardware. Z myślą o nich, na majowej edycji European VR Congress, pojawi się nowość – Startup Zone, czyli część programu dedykowana najmłodszym firmom, startującym dopiero na rynku wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Startup Zone składać się będzie z trzech elementów:  Business Dating, Startup Expo i Warsztatów. Podczas Business Dating przedstawiciele startupów będą mogli zaprezentować swoje projekty inwetsorom –  będą mieli szansę wzajemnie się poznać i nawiązać owocne kontakty biznesowe. W ramach targowej części kongresu – czyli EXPO – powstanie również część dedykowana startupom, gdzie będą one mogły zaprezentować swoje pomysły, produkcje i prototypy produktów oraz zebrać na ich temat feedback.

Podczas warsztatów doświadczeni trenerzy będą prowadzić praktyczne zajęcia dla startupów działających w obszarze VR / AR, podczas których będzie można zdobyć praktyczną wiedzę i dowiedzieć się jak rozwijać swoje pomysły. Współzałożyciele Mimo VR Barbara Berkan i Marcin Łunkiewicz pokażą, jak tworzyć strategie branded content w oparciu o VR i video 360°. Uczestnicy zobaczą także, na przykładzie projektu Akademii Leona Koźmińskiego, jak VR wykorzystuje się na studiach prawniczych. W trakcie warsztatów, ich uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę na temat oględzin miejsca zbrodni, na co dzień przekazywaną studentom albo poczuć się jak bohaterowie serialu CSI – Kryminalne zagadki…, próbujący rozwikłać tajemnicę nagłej śmierci prawnika…

European VR Congress odbędzie się 23-24 maja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Współorganizatorem Startup Zone jest Startup Academy. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej: vrcongress.pl i FB /europeanvrcongress.